Cenni storici

Il fenomeno turistico caratterizzante Livigno ha inizio negli anni ’60 con una conseguente trasformazione di tutta la valle. Precedentemente i ritmi della vita quotidiana venivano scanditi dall’attività dell’allevamento del bestiame.

Region

Livigno to urocza wioska w Alpach Retyckich, na granicy włosko-szwajcarskiej, otoczona stokami o wspaniałych walorach narciarskich. Miejscowość leży na wysokości 1815m n.p.m. i jest idealna na wczasy zimowe. Swoisty mikroklimat zapewnia słoneczną pogodę i doskonałej jakości pokrywę śnieżna.

Trochę historii

Około 30 lat temu samochody docierały tu sporadycznie, a w zasypanym śniegiem zakątku panowała senna atmosfera. Państwo włoskie dla ożywienia koniunktury utworzyło w tym wówczas trudno dostępnym regionie strefę wolnocłową. Po zmodernizowaniu sieci dróg, miejsce to zostało odkryte przez turystów, głownie narciarzy. Powstał jeden z najwspanialszych ośrodków sportów zimowych. Mimo budowy na okolicznych stokach nowoczesnej infrastruktury narciarskiej, wioska nie utraciła tradycyjnego alpejskiego kolorytu


Miasto

Obie strony głównej drogi stanowiącej oś Livigno zabudowane są licznymi pensjonatami, sklepami i niedrogimi restauracyjkami oferującymi między innymi specjały kuchni lombardzkiej.

Pobliska strefa wolnocłowa umożliwia dokonywanie zakupów po bardzo atrakcyjnych cenach! Livigno sąsiaduje z wioską Trepalle, najwyżej położoną miejscowością w Europie, leżącą na wysokości 2200 m n.p.m., Samo Livigno leży niżej na wysokości 1800m n.p.m.

W pobliżu znajduje się zabytkowe miasteczko Bormio, które od Rzymskich czasów słynie z leczniczych źródeł termalnych (o temperaturze 35-40 °C).

Istnieje możliwość skorzystania z kąpieli leczniczych, kuracji błotnych i inhalacji w termach. Dla amatorów aktywnej rekreacji dostępny jest również kryty basen.

   

Comments are closed.